Kamaz

Запасні частини КАМАЗ

ОРИГІНАЛЬНІ ЗАПЧАСТИНИ

Оригінальними є запчастини, що використовуються на складальному конвеєрі «КАМАЗ», їх повна сумісність і безвідмовна працездатність в вузлах і агрегатах гарантована заводом-виробником.
 
На відміну від оригінальних запасних частин «КАМАЗ», установка контрафактних (іншими словами підроблених) і низькоякісних альтернативних запасних частин призводить до ряду негативних наслідків, які виливаються в додаткові витрати, а саме:
 
  • збільшується кількість і частота поломок автомобіля, оскільки низькоякісна альтернативна або контрафактна запасна частина служить на 30-70% менше оригінальної запчастини «КАМАЗ»;
  • підвищений знос і вихід з ладу суміжних деталей, робота яких прямо або побічно пов'язана з встановленим контрафактним виробом;
  • збільшується витрата палива автомобіля, зважаючи на установки альтернативних запасних частин, які не проходили відповідні технічні випробування та не відповідають вимогам ПАТ «КАМАЗ»;
  • тривалий простій автотехніки, обумовлений збільшенням кількості ремонтів, що призводить до недоотримання запланованого прибутку компанією;
  • відмова автоцентру в проведенні гарантійного ремонту автомобіля, якщо автомобіль знаходиться на гарантійному обліку.
Гроші, виграні при покупці контрафактної номенклатури, зникають в подальших витратах по ремонту автомобіля, які через неякісні комплектуючі часто перевищують отриману раніше сумнівну вигоду. Витрати ростуть не тільки за рахунок додаткового ремонту, але і за рахунок зростаючих збитків від простою автотехніки.
 
Таблиця 1 - Відмінності оригінальних запасних частин КАМАЗ від контрафактної продукції
 

ПРІВНЯЛЬНІ ПАРАМЕТРИ

ОРИГІНАЛЬНІ ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ

КОНТРАФАКТНІ ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ

Ціна

На 10-15% вище за ціну «сірих» запасних частин.

На 10-15% нижче за ціну оригінальних запасних частин 

Гарантія

Гарантія якості запасних частин та комплектуючих протягом  всього терміну експлуатації від виробника, безкоштовна заміна  запасних частин у разі виявлення браку.

Відсутність гарантії в разі збою в роботі. Можлива підробка гарантійних документів. В обох випадках пред'являти претензії нікому.

Якість

Проходять строгий технічний контроль на заводі, вся продукція сертифікована.

Виготовляються по обхідним технологіям (аж  до відновлення вживаних запасних частин).

Технологія виготовлення

Дотримання всіх технологічних етапів виробництва гарантує зносостійкість і довговічність комплектуючих і запасних частин. Оригінальний виробник проводить дослідження і впроваджує у виробництво нові міцніші і зносостійкі сплави, особливі способи загартовування металу, які значно збільшують споживчі властивості запасних частин.

Застосування менш якісних матеріалів і обхідних технологій виробництва з використанням застарілого обладнання з метою зниження собівартості продукції. Не дотримуються допуски на механічну обробку, не проводиться належна термообробка, відсутній контроль хімічного складу розплаву і його легування. Відсутня гарантія сумісності деталі з технікою.

Контроль

Кожна запасна частина має індивідуальний номер, за яким відбувається її ідентифікація.

Індивідуальний номер запчастини відсутній або не відповідає базі даних запасних частин КАМАЗ..

Економія

Різниця в ціні компенсується надійністю подальшої експлуатації обладнання, відповідністю запасних частин всім нормам якості та безпеки.

Виграні при покупці 10-15% вартості деталі зникають в подальших витратах по ремонту автомобіля, пов'язаних з неякісними комплектуючими. Зростають збитки від простою обладнання.

 

Вище перераховано неповний перелік негативних наслідків використання контрафактних запчастин. Так, технічна експертиза, проведена фахівцями ПАТ «КАМАЗ», показала що експлуатація на автомобілях запчастин «сірих» виробників може призвести до таких наслідків як мимовільне гальмування автомобіля в русі, зупинці автомобіля в русі, втрати керованості автомобілем та ін., які несуть серйозну загрозу життю і здоров'ю персоналу і оточуючих людей.
 
Таким чином, теперішня незначна економія при покупці контрафактних запчастин або альтернативної продукції, що не відповідає технічним вимогам ПАТ «КАМАЗ», може негативно позначитися на експлуатаційних характеристиках транспортного засобу, що в підсумку призведе до швидкого виходу з ладу вузлів и агрегатів автомобіля і, як наслідок, до значних фінансових втрат
 

ЯК ВІДРІЗНИТИ ПІДРОБКУ?

Крім фірмової упаковки, для ідентифікації контрафакту при покупці запасних частин необхідно звертати увагу на такі параметри:
 
  • зазвичай вартість контрафактних запчастин нижче, ніж оригінальних (досягається відновленням вживаних запасних частин або зниженням собівартості за рахунок використання спрощених технологій, що не гарантують якість деталей);
  • відсутність гарантійних зобов'язань на придбану запасну частину, а також супровідних документів;
  • альтернативний номенклатурний код на запасну частину (альтернативні і контрафактні виробники замінюють цей номер на інший, для уникнення адміністративної та кримінальної відповідальності за виробництво підробленої продукції), який можна звірити по каталогу запасних частин КАМАЗ.
Для того щоб убезпечити себе від покупки контрафактних и неякісних альтернативних запасних частин, та патенти, купувати запасні частини у офіційних дилерів ПАТ «КАМАЗ» в Україні. Дилери здійснюють як оптові, так и роздрібні продажі по всій Україні, підтримують на своїх складах незнижуваний запас найбільш затребуваних запасних частин «КАМАЗ», здійснюють оперативну доставку в будь-яку точку України.