Kamaz

Новини

«КАМАЗ» ВИПУСТИВ ПЕРШУ ТИСЯЧУ ДВИГАТЕЛЕЙ Р6

На заводі двигунів ПАТ «КАМАЗ» зібрана перша тисяча рядних 6-циліндровим двигуном КАМАЗ моделі 910 («Євро-5»).
 
Проект «Розробка та організація виробництва сімейства перспективних 6-циліндрових рядних двигунів робочим об'ємом 12 літрів» (робоча назва «Тибет») був відкритий на «КАМАЗі» в 2014 році. Серійне виробництво двигунів Р6 моделі 910 для магістрального тягача КАМАЗ-54901 почалося в середині 2019 року. В даний час завод двигунів виробляє 6-циліндрові силові агрегати потужністю 450 і 550 к.с. для магістральних, транспортних, повнопривідних і важких автомобілів КАМАЗ покоління К5.
 
Випускаються двигуни представлені як з механічною, так і з автоматичною КПП. На поточний момент розробляються різні модифікації двигуна в залежності від вимог споживача, ринків збуту і вимог нормативної документації.
 
Для реалізації другого етапу проекту «Тибет» і збільшення обсягів виробництва рядних двигунів до 30 тисяч одиниць на рік потрібно збільшити лінію збірки з наявних 64 до 90 метрів. Це дозволить ввести велику автоматизацію процесу за рахунок збільшення кількості операційних станцій.
 
На сьогодні розроблено технічне завдання по необхідному устаткуванню, йде тендер на закупівлю і поставку. Протягом року обладнання повинно бути придбано і встановлено на підготовленому майданчику. Якщо сам конвеєр поставлять іноземні компанії, то більшість основних компонентів і вузлів буде вироблено на «КАМАЗі» або придбано у вітчизняних постачальників. В рамках подальшого підвищення рівня локалізації ведуться роботи з освоєння вітчизняних комплектуючих двигуна.
 
Крім збільшення обсягів виробництва двигуна, розширення кільця конвеєра пов'язано і з перспективою складання розроблених в компанії 13-літрових і газодизельних двигунів. Зараз створені зразки цих силових агрегатів проходять випробування в Науково-технічному центрі «КАМАЗа». Після введення в експлуатацію оновленої лінії і проведення дослідної збірки двигуни будуть виведені в серію.
 
Паралельно з комплексом випробувань для вже існуючих модифікацій ведуться наукові розробки по створенню сімейства двигунів КАМАЗ Р6 екологічного класу «Євро-6». Зараз проект знаходиться на стадії складання і дослідницьких випробувань прототипів, зібрані перші дослідні зразки автомобілів з цими двигунами.
 
Промислове виробництво нових модифікацій рядної шістки заплановано на 2023-2024 рр.

 

всі новини