Kamaz

Новини

На ПАТ «КАМАЗ» розроблений і ПРЕЗЕНТОВАНО електромобіль «Кама-1»

10 грудня, в Москві, в рамках VII щорічної національної виставки «ВУЗПРОМЕКСПО-2020» відбулася презентація електромобіля, розробленого ПАТ «КАМАЗ» спільно з Санкт-Петербурзьким політехнічним університетом Петра Великого (СПбПУ).

В офіційній презентації новітньої розробки взяли участь міністр науки і вищої освіти РФ Валерій Фальков, генеральний директор ПАТ «КАМАЗ» Сергій Когогин, проректор з перспективних проектів СПбПУ Олексій Боровков та інші керівники органів федеральної та регіональної виконавчої влади, промислових підприємств, наукових і освітніх організацій.
 
Проект «Створення« Розумного »Цифрового Двійника і експериментального зразка малогабаритного міського електромобіля з системою ADAS 3-4 рівня» виконаний в рамках Федеральної цільової програми «Дослідження і розробки за пріоритетними напрямами розвитку науково-технологічного комплексу Росії на 2014-2020 роки». «КАМАЗ» виступив індустріальним партнером проекту.
 
Робота почалася в грудні 2018 року. В ході реалізації проекту в найкоротші за стандартами автомобілебудування терміни - всього за два роки - створений цифровий двійник і виготовлений експериментальний зразок малогабаритного міського електромобіля. Це унікальний для російської високотехнологічної промисловості результат комплексного співробітництва «КАМАЗа» і СПбПУ, що демонструє ефективність програм Міністерства освіти та науки Росії по формуванню конкурентоспроможного сектора прикладних наукових досліджень і підтримки конкретних розробок і продуктів з пріоритетних для російської економіки технологічними напрямками.
 
«КАМАЗ» - це найбільша російська промисловий майданчик, де затребувані сучасні технології і передова технічна думка. У роботі над унікальними моделями транспорту ми спираємося не тільки на високий інженерний потенціал компанії, але і залучаємо найкращих фахівців країни. Наша співпраця з Санкт-Петербурзьким політехнічним університетом можна впевнено назвати одним з успішних прикладів взаємодії науки з реальним виробництвом, - зазначив генеральний директор ПАТ «КАМАЗ» Сергій Когогин. - Я дякую колегам за плідну співпрацю і сподіваюся на подальше зміцнення і розширення меж нашого партнерства, одним з результатів якого став перший в Росії електромобіль, розроблений повністю на основі технології цифрових двійників і спеціалізованих цифрових платформ ».
 
Електромобіль з інтелектуальною системою допомоги водієві ADAS рівня 3, який отримав робочу назву «Кама-1», являє собою трьохдверний чотиримісний компактний смарт-кросовер, розроблений відповідно до сучасних тенденцій ринку мобільності і транспорту. Довжина кросовера складає 3,4 м, ширина - 1,7 м, висота - 1,6 м, кліренс - 160 мм. Електромобіль оснащений літій-іонним акумулятором ємністю 33 кВт * год і електродвигуном потужністю 80 кВт, що дозволяє розвинути швидкість до 150 км / год і проїхати до 250 км без підзарядки. Швидкість повного заряду батареї в звичайному режимі - 6 годин, в прискореному - 20 хвилин. Розгін до 100 км / год - за 6,7 секунд.
 
Екстер'єр смарт-кросовера цікавий повністю світлодіодним передній і задньою оптикою, динамічними покажчиками повороту, що відповідають сучасним тенденціям в дизайні фар і ліхтарів, а також характерним лобовим склом, що забезпечує панорамний огляд. Накладки крил, порогів і спідниці бамперів виконані в якості окремих елементів і є легко замінними, що забезпечує зручність використання автомобіля для потреб каршерінгових компаній. Високий кліренс автомобіля відповідає вимогам російського споживача і дозволяє долати складні ділянки дороги.
 
Особливості інтер'єру забезпечують зручність посадки і висадки. Внутрішній дизайн автомобіля створює максимальний внутрішній обсяг і комфорт. Дев'ятидюймовий екран основноюінформаційною, мультимедійної та керуючої системи розташований нерухомо на рульовій колонці. Через цей екран відбувається управління всіма системами автомобіля: здійснюється активація і управління функціями ADAS рівня 3, управління кліматичною системою, функціями мультимедіа, діагностичними режимами автомобіля.
 
Електрокар розроблений на основі технології «цифрових двійників». Ця технологія дозволяє проводити віртуальне тестування і налаштування автомобіля, моделювати і вимірювати будь-які його показники в різних умовах життєвого циклу з детальним урахуванням характеристик матеріалів і особливостей технологічних процесів. Зараз електромобіль знаходиться в статусі промислового предсерийного зразка, який пройшов випробування і всю необхідну сертифікацію.

 

всі новини